درباره ما


جونیورا یکی از زیرمجموعه‌های شرکت سنجش مهارت پایا (کوئرا) است. مدرسه کوئرا یکی از محصولات کوئرا بود که تجربه فوق‌العاده و رضایت‌بخشی را هم برای ما و هم برای والدین و دانش‌آموزان به ارمغان آورد. با این حال نیاز به آموزش تفکر رایانشی میان کودکان و نوجوانان و اهمیت این مهارت تفکری ما را مصمم‌تر کرد تا با تمرکز بر آموزش مهارت تفکر رایانشی، پا در عرصه آموزش برنامه‌نویسی به کودکان و نوجوانان بگذاریم.

دوره‌های دانش‌آموزی در کوئرا برای اولین بار اردیبهشت سال ۱۳۹۸ منتشر شد و بعد با برگزاری بوت‌کمپ‌هایی تحت عنوان «کدآپ» ادامه پیدا کرد. با توجه به تحقیقات و تجربیات ما و همچنین بازخوردهای مثبت والدین و دانش‌آموزان، بر آن شدیم تا در نهایت با ارائه مسیرهای آموزشی با نام جونیورا در سال ۱۴۰۲ خدمات آموزشی پربارتر و هدفمندتری را برای کودکان و نوجوانان کشورمان به صورت مستمر ارائه دهیم.

نه فقط مربیان و کارشناسان تیم جونیورا بلکه متخصصین و پژوهشگران برجسته در دنیا بر این باورند که آموزش برنامه‌نویسی نه تنها برای به‌روز بودن و پیشرفت تکنولوژی ضروری است، بلکه بخاطر مهارت تفکر رایانشی و قدرت تحلیل و خلاقیتی که به فرزندانمان می‌بخشد، مهارتی غیرقابل‌انکار به حساب می‌آید.

ما در جونیورا محصولاتی را ارائه می‌دهیم تا هر دانش‌آموزی در هر نقطه از کشور، برای ساختن زندگی و آینده بهتر، فرصت یادگیری علوم کامپیوتر و تفکر رایانشی و نه صرفاً کدنویسی را داشته باشد.

در حال حاضر همه کودکان و نوجوانان ۹ تا ۱۶ سال می‌توانند با بازی و سرگرمی وارد دنیای بی‌انتهای مسیرهای آموزش برنامه‌نویسی جونیورا شوند.